Lazić pogodio minimalac za pobjedu Radnika

Poslije više od osam mjeseci fudbaleri Radnika vratili su se na renovirani Gradski stadion i novu sezonu Premijer lige BiH otvorili minimalnom pobjedom protiv Viteza 1:0.

Gosti su prvi ozbiljnije priprijetili u 25. minutu kada je Marko Basara iskosa sa desne strane šutirao, ali je iskusni golman Radnika Asmir Avdukić osujetio namjeru napadača Viteza.

Dva minuta kasnije Radnik je imao priliku, ali se Marko Obradović nije najbolje snašao. Pet minuta kasnije Mladen Žižović je izveo korner sa desne strane, lopta je u srcu šesnaesterca došla do Slobodana Jakovljevića, koji ju je zahvatio glavom, ali je bio za malo neprecizan.

U drugom poluvremenu potpuna dominacija Bijeljinaca.

Šut Milivoja Lazića u 60. minutu otišao je pokraj gola, a isti igrač tri minuta kasnije donio je prednost domaćinu. Žižović je odlično primio loptu na polovini Viteza i uposlio Lazića, koji je na svom pohodu ka golu gostiju prevario trojicu njihovih odbrambenih igrača i rutinski pogodio za 1:0.

U 87. minutu Željko Krsmanović je imao priliku da povisi prednost kada je iskosa sa lijeve strane prošao u kazneni prostor gostiju.

Potom je šutirao, ali je lopta pored desne stative otišla van igrališta.

U sudijskoj nadoknadi "rezervista" Viteza Sabahudin Jusufbašić propustio je kolosalnu priliku za izjednačenje. - Otkako se takmiči u Premijer ligi, Radnik nikada na startu nije zabilježio pobjedu, tako da ova tri boda dobijaju na težini.

Ekipa Viteza po kvalitetu se ne može prepoznati u odnosu na prošlu godinu, jer su dobro odradili prelazni rok i doveli veliki broj kvalitetnih fudbalera. Dobro smo odigrali cijelu utakmicu, pogotovo drugo poluvrijeme pred koje sam od igrača tražio da pojačaju ritam.

To su ispoštovali i uspjeli smo da iskoristimo jednu od brojnih šansi - naglasio je šef stručnog štaba Radnika Slavko Petrović. O tome koliko je domaćin bio bolji svjedoči i činjenica da je na utakmici izvedeno osam kornera i svih osam izveli su igrači Radnika.